dnes je 29.1.2023

Input:

Certifikované OOPP

17.6.2013, , Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz)

Dotaz:

Musí zaměstnavatel poskytovat certifikované OOPP?

Odpověď:

Poskytování osobních ochranných pracovních prostředků zajišťuje zaměstnavatel podle nařízení vlády č. 495/2001 Sb. Odpověď na položenou otázku nařízení vlády nedává.

Odpověď musíme hledat v nařízení vlády č. 21/2003 Sb., kterým se stanoví technické požadavky na osobní ochranné prostředky.

Podle § 1 odst. 2 se za osobní ochranný prostředek považuje každé zařízení nebo prostředek určený k nošení

Nahrávám...
Nahrávám...