dnes je 1.10.2022

Input:

Doba archivace záznamů o úrazech a souvisejících dokumentů

29.7.2018, , Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz)

Dotaz:

Jak dlouho je nutné archivovat záznamy o úrazech (ostatní, s hospitalizací delší než 5 dnů, smrtelné)? Na danou problematiku jsem našel mnoho názorů, které se mnohdy značně rozcházejí. Někde se uvádí 5 let, jinde 30 nebo 40 let apod.

Např. dle zákona č. 582/1991 Sb., o organizaci a provádění sociálního zabezpečení, je to asi 30 let. § 35a d) mzdové listy nebo účetní záznamy o údajích potřebných pro účely

Nahrávám...
Nahrávám...