dnes je 6.2.2023

Input:

Hlášení pracovních úrazů

27.7.2013, , Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz)

Dotaz:

Musí se podle § 4 odst. 1 NV č. 201/2010 Sb., hlásit všechny úrazy, i takové, které nevyžadují lékařské ošetření (drobná poranění, apod.)? Musí být tato hlášení prokazatelná, aspoň emailem?

Odpověď:

Na Váš dotaz je jednoduchá odpověď: úřadům uvedeným v § 4 nařízení vlády č. 201/2010 Sb., o způsobu evidence úrazů, hlášení a zasílání záznamu o úrazu, se hlásí pouze pracovní úrazy, z kterých se bude později vyhotovovat záznam o úrazu, tj. pracovní úrazy

Nahrávám...
Nahrávám...