dnes je 29.1.2023

Input:

Je tělo břemeno ?

22.3.2015, , Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz)

Dotaz:

Víme, že právní předpisy regulují maximální váhu břemen, které mohou zaměstnanci (zaměstnankyně, mladiství) zdvihat či přenášet. Rádi bychom se zeptali, jestli se lidské tělo (máme na mysli pacienty u nás v nemocnici) považuje v tomto smyslu za břemeno a jestli se na ně také vztahuje zmiňovaná regulace.

Odpověď:

Podle ust. § 28 nařízení vlády č. 361/2007 Sb., kterým se stanoví podmínky ochrany zdraví při práci, se ruční manipulací s břemenem rozumí

Nahrávám...
Nahrávám...