dnes je 4.12.2022

Input:

Kdo je oprávněn školit zaměstnance z první pomoci?

11.12.2016, Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz)

Dotaz:

Chceme vyškolit zaměstnance z první pomoci. Nejsme si jisti tím, kdo je oprávněn provádět školení o první pomoci. Můžeme tím pověřit poskytovatele pracovnělékařských služeb?

Odpověď:

Zaměstnavatel je povinen zajistit zaměstnancům poskytnutí první pomoci (§ 103 odst. 1 písm. j) zákoníku práce) a při poskytování první pomoci spolupracuje s poskytovatelem pracovnělékařských služeb (§ 102 odst. 6 zákoníku práce).

Pro případ zdolávání mimořádných

Nahrávám...
Nahrávám...