dnes je 18.5.2024

Input:

Konference BOZP v roce 2019 (19.11.2018 Praha) - Od podezření na nemoc z povolání (ohrožení nemocí z povolání) k jejímu (ne)ohlášení

13.12.2018, , Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz), Délka videa: 00:46:38

Konference na aktuální témata ze současné BOZP seznámila s vývojem v oboru i s tím, co tento vývoj znamená pro praxi na pracovištích. Konference se konala 19.11.2018 v Hotelu Olšanka v Praze.

Kapitoly videa

JUDr. Martin Mikyska provádí procesem od podezření na nemoc z povolání (ohrožení nemocí z povolání) k jejímu (ne)ohlášení. Zde se po důvodech pro počáteční podnět (oznámení podezření) zastavuje zejména u období, kdy hygienická služba zkoumá prostředí, kde postižený pracoval, z hlediska možnosti vzniku dané nemoci z povolání, což může trvat i velmi dlouho. Proto doporučuje pokusit se v tomto období raději přeřadit pracovníka na práci, kde se dané příčinné riziko nevyskytuje, než jej nechat jen tak vyčkávat doma na nejistý výsledek uznání či neuznání nemoci.

Další ročník konference se bude konat 18.11.2019. Podrobnosti můžete sledovat ZDE.

Lektor

JUDr. Martin Mikyska

JUDr. Martin Mikyska

advokát a soudní znalec pro obor ekonomika, odvětví mzdy se zvláštní specializací náhrady za ztrátu na výdělku při úrazech a nemocech z povolání. 

Nahrávám...
Nahrávám...