dnes je 15.8.2022

Input:

Konference BOZP VII. - 22.11.2021 - Dohled poskytovatele PLS na pracovišti

14.3.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 00:30:14

Dohled na pracovišti a nad výkonem práce ve smyslu § 53 odstavce 1 a § 57, odstavce 1 c) zákona č. 373/2011 Sb., o specifických zdravotních službách, je důležitým nástrojem při hodnocení rizikových faktorů na pracovišti.

Kapitoly videa

Pravidelným dohledem ze strany poskytovatele pracovnělékařských služeb by měly být sledovány nejen rizikové faktory související s kategorizací práce a rizika ohrožení zdraví, ale i ergonomie pracovního místa, osvětlení pracoviště, režim práce a odpočinku  a další faktory, které ovlivňují člověka v pracovním prostředí a mohly by mít negativní vliv na jeho zdraví. Lektorka upozorní na některé méně zřejmé aspekty této (mnohdy opomíjené) součásti pracovnělékařských služeb, a doplní je poznatky z terénu a praxe. 

Lektor

Bc. Gabriela Čulíková, DiS

Bc. Gabriela Čulíková, DiS

Je odborně způsobilou osobou v prevenci rizik a požární ochraně, akreditovaná instruktorka první pomoci a členka České resuscitační rady. Do jejího portfolia poskytovaných služeb patří také provádění dohledů pracovišť. Spolupracuje se státním i soukromým sektorem v různých oblastech podnikání. Pomáhá zaměstnavatelům i zaměstnancům zorientovat se v legislativním prostředí tak, aby pro ně byla bezpečnost práce srozumitelná.

 Motto: Bezpečnost práce s rozumem, nedělat papíry pro papíry! 

 

Nahrávám...
Nahrávám...