dnes je 7.12.2022

Input:

Kontrolované pásmo a kuřárna

17.1.2016, , Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz)

Dotaz:

Pracuji v kontrolovaném pásmu s biologickými činiteli. Zaměstnavatel nám zakázal na pracovišti v kontrolovaném pásmu kouřit. Je zaměstnavatel povinen pro pracovníky kontrolovaného pásma zřídit kuřárnu?

Odpověď:

Kouření (podobně i konzumace jídla a nápojů) je v kontrolovaném pásmu zákonem zakázané (ust. § 7 odst. 5 zákona č. 309/2006 Sb.), a tedy zaměstnavatel zaměstnancům správně zakázal na pracovišti v kontrolovaném pásmu kouřit.

Zaměstnavatel

Nahrávám...
Nahrávám...