dnes je 27.9.2022

Input:

Kousnutí klíštětem jako pracovní úraz

7.8.2016, , Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz)

Dotaz:

Náš zaměstnanec, který pracoval v lese, zjistil přisáté klíště a obvodní lékař (smluvní lékařka pracovního lékařství měla dovolenou) mu vystavil neschopenku a vyznačil pracovní úraz. Po léčení antibiotiky a následných testech byl výsledek vyšetření na boreliózu negativní. Má zaměstnanec nárok na odškodnění jako za pracovní úraz, když se poškození zdraví neprokázalo?

Odpověď:

Podle definice pojmu pracovní úraz (§ 271k zákona č. 262/2006

Nahrávám...
Nahrávám...