dnes je 27.11.2022

Input:

Neschopenka od neregistrujícího PL

4.5.2018, , Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz)

Dotaz:

Za jakých okolností může neregistrující praktický lékař, který poskytuje PLS vystavit neschopenku. Může vůbec?

Odpověď:

Podle ustanovení § 53 odst. 1 písm. a) zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, ve znění pozdějších předpisů je posuzování dočasné pracovní neschopnosti součástí posuzování zdravotního stavu pojištěnců a dalších osob pro účely pojištění. V odstavci 2 se pak uvádí, že posuzování dočasné pracovní neschopnosti

Nahrávám...
Nahrávám...