dnes je 26.9.2022

Input:

Odpovědnost za úraz u JSDH

8.11.2015, , Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz)

Dotaz:

Pokud jsou hasiči v zaměstnaneckém poměru, řídí se odškodnění úrazu členů JSDH § 393 zákoníku práce, v případě, že je k práci vyzval zřizovatel. Pokud je vyzve k zásahu HZS kraje, řeší odškodnění jejich úrazu stát. Jak to je to ale v případě dobrovolných hasičů zaměstnaných na základě dohody o provedení práce?

Odpověď:

Podle § 393 odst. 1 zákoníku práce platí, že právo na náhradu škody vzniklé pracovním úrazem mají členové jednotek sborů

Nahrávám...
Nahrávám...