dnes je 28.2.2024

Input:

Pitná voda na pracovišti

1.10.2012, , Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz)

Dotaz:

Je někde stanoveno, že na pracovišti musí být pitná voda?

Odpověď:

Zaměstnavateli je uloženo (ust. § 53 nařízení vlády č. 361/2007 Sb.), že prostor určený pro práci musí být zásoben pitnou vodou v množství postačujícím pro potřeby pití zaměstnance a zajištění předlékařské pomoci a teplou tekoucí vodou pro zajištění osobní hygieny zaměstnance.

Ve stanovených případech (např. při práci s biologickými činiteli s látkami a směsmi působícími dráždění

Nahrávám...
Nahrávám...