dnes je 26.9.2022

Input:

Platba za užívání výtahu v domě

22.6.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Vím, že existovala vyhláška (nebo zákon) ,která osvobozovala uživatele bytových domů od 1. patra do 3.patra platit za užívání výtahu. Jaká je situace v dnešní době, kdy dochází ke spoustě změn? U nás je v 1. patrech celkem 9 byt. jednotek. Užívání výtahu platí polovina. Ostatní, kteří výtah také užívají, jej neplatí. Můžeme jim úhradu za používání výtahu nařídit?

Odpověď:

Dřívější právní úprava, platná pro nájemní bydlení, uváděla v § 10 odst. 7

Nahrávám...
Nahrávám...