dnes je 13.6.2024

Input:

Pojištění odpovědnosti za škodu při pracovním úrazu

6.2.2017, Zdroj: JUDr. Eva Dandová

Dotaz:

Musím mít uzavřené a platit povinné pojištění pro případ pracovního úrazu v případě, že nemám trvalé zaměstnance, ale zaměstnávám pouze sezónní zaměstnance na Dohodu o provedení práce? A pokud nemusím, z čeho bude odškodněn případný pracovní úraz?

Odpověď:

Podle ustanovení § 205d starého zákoníku práce (platí dnes přes ustanovení § 365 současného zákoníku práce), je povinností každého zaměstnavatele, který zaměstnává alespoň jednoho zaměstnance, platit

Nahrávám...
Nahrávám...