dnes je 4.12.2022

Input:

Práce zakázané těhotným ženám

26.2.2017, , Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz)

Dotaz:

Jsem zaměstnaná jako zdravotnický pracovník v domově pro mentálně postiženou mládež. Plánuji těhotenství a zajímalo by mě, zda bych měla potom nárok na převedení na jiný typ práce?

Odpověď:

Situace je jednoduchá, zaměstnavatel Vás bude muset v době těhotenství z Vaší práce převést na jinou pro Vás vhodnou práci podle ustanovení § 41 odst. 1 písm. c) zákoníku práce – z důvodu koná-li těhotná zaměstnankyně, zaměstnankyně, která kojí, nebo

Nahrávám...
Nahrávám...