dnes je 18.5.2024

Input:

Přípustnost přesčasu při uznané nemoci z povolání

8.12.2013, , Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz)

Dotaz:

Může zaměstnanec, kterému je uznána nemoc z povolání konat práci přesčas?

Odpověď:

Práce přesčas u zaměstnance, kterému byla uznána nemoc z povolání ani u zaměstnance, který utrpěl pracovní úraz není vyloučena. Zákoník práce zakazuje výkon práce přesčas pouze ve dvou případech. Předně podle ustanovení § 241 ZP se zakazuje zaměstnávat těhotné zaměstnankyně prací přesčas a zaměstnankyním a zaměstnancům, kteří pečují o dítě

Nahrávám...
Nahrávám...