dnes je 16.6.2024

Input:

Školení BOZP zaměstnanců vedoucím zaměstnancem

29.10.2011, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Dobrý den,

podle zákona 133/1985 Sb. ve znění pozdějších změn je uvedeno v §16a odst 1 c), že proškolený vedoucí zaměstnanec nebo preventista požární ochrany provádí školení ostatních zaměstnanců. Platí stejná pravidla i pro vstupní a periodické školení zaměstnanců v BOZP ? Může proškolený vedoucí zaměstnanec školit řadové zaměstnance?

Odpověď:

Zaměstnavatel je povinen podle § 103 odst. 1 písm. f) zák. č. 262/2006 Sb. zákoník  práce

Nahrávám...
Nahrávám...