dnes je 29.1.2023

Input:

Smluvní pokuta za nepoužívání OOPP

24.3.2014, , Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz)

Dotaz:

Máme ve firmě problém s tím, že zaměstnanci nepoužívají přidělené OOPP. Rádi bychom do pracovních smluv se zaměstnanci dali ustanovení, že zaměstnanec v případě, kdy nepoužije při práci přidělený osobních ochranný pracovní prostředek, zaplatí zaměstnavateli smluvní pokutu. Výši bychom určili rozdílně podle druhů přidělovaných osobních ochranných pracovních prostředků. Je možné toto řešení?

Odpověď:

Podle ustanovení § 346b zákoníku práce

Nahrávám...
Nahrávám...