dnes je 28.5.2024

Input:

Soustřeďování dříví koňmi

1.2.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

6.4.6.4
Soustřeďování dříví koňmi

Ing. Zdeněk Juránek

V souvislosti s tímto způsobem soustřeďování je důležité upozornit i na povinnosti stanovené nařízení vlády č. 27/2002 Sb., kterým se stanoví způsob organizace práce a pracovních postupů, které je zaměstnavatel povinen zajistit při práci související s chovem zvířat (dále jen "NV č. 28/2002 Sb.").

Charakteristika nebezpečí

Při chovu koní je zaměstnavatel v souladu s tímto právním předpisem povinen organizovat práci a stanovit pracovní postupy s ohledem na možnost kopnutí (zejména od zadních končetin nebo od vzpínajícího se koně), pokousání (např. při nevhodném způsobu krmení a přístupu ke koni), přitisknutí, povalení, zavalení, nebo pošlapání (zejména při vstupu do stání nebo boxu). Pracovní postupy musí zohledňovat i možnost povalení, pošlapání, potahání, pokopání nebo uklouznutí (zejména při vedení koně, při vstupu do výběhu, na pastvinu nebo při přehánění), pádu z koně při jízdě na koni, kdy současně dochází k ohrožení potaháním a zranění v obličeji pohozením hlavy koně, odření od sedla, odření rukou od otěží a krku koně.

Zacházení s koněm

S koněm se zachází vždy klidně, opatrně a s rozvahou. Před vstupem do stání nebo do boxu se zaměstnanec ohlašuje obvykle slovem "Ustup" a jménem

Nahrávám...
Nahrávám...