dnes je 2.10.2022

Input:

Ukončení pracovního poměru ve zkušební době v návaznosti na pracovní úraz

24.1.2015, , Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz)

Dotaz:

Můžeme rozvázat pracovní poměr se zaměstnancem který marodí s pracovním úrazem ve zkušební době?

Odpověď:

Obecně platí, že zaměstnavatel může ve zkušební době ukončit pracovní poměr kdykoliv, tedy i v době pracovní neschopnosti, bez uvedení důvodu. Podle ustanovení § 66 odst. 1 ZP druhá věta platí, že zaměstnavatel nesmí ve zkušební době zrušit pracovní poměr v době prvních 14 kalendářních dnů a v

Nahrávám...
Nahrávám...