dnes je 6.2.2023

Input:

Úraz na pracovní cestě

22.7.2016, , Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz)

Dotaz:

Pokud se zaměstnanci stane úraz na pracovní cestě, kterou koná se souhlasem zaměstnavatele veřejnou dopravou vlakem z jednoho města do jiného města a pak městskou dopravou na jednání do jiné firmy, bude se jednat o úraz pracovní?

Odpověď:

Pracovním úrazem je podle zákoníku práce (§ 274k zákona č. 262/2006 Sb.) poškození zdraví nebo smrt zaměstnance došlo-li k nim nezávisle na jeho vůli krátkodobým, náhlým a násilným působením zevních vlivů:

  • při

Nahrávám...
Nahrávám...