dnes je 28.9.2022

Input:

Úraz učitelky na školním výletě

13.2.2017, , Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz)

Dotaz:

Obracím se na Vás s prosbou o radu, jak postupovat při pracovním úrazu. Jsme škola – příspěvková organizace zřízená obcí. Paní učitelka si na výletě s žáky zlomila nohu. Bude to posuzováno jako pracovní úraz? Prosím o radu, kam se musí vše hlásit a jak to bude s náhradou výdělku v době dočasné pracovní neschopnosti.

Odpověď:

Podle § 271k odst. 1 zákoníku práce platí, že pracovním úrazem pro účely tohoto zákona je poškození zdraví nebo smrt

Nahrávám...
Nahrávám...