dnes je 24.9.2022

Input:

Úraz ve sprše po směně

4.4.2015, , Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz)

Dotaz:

Zaměstnankyně skončila práci, zastavila a zajistila stroj a odešla do šatny a sprchy. V koupelně uklouzla a přihodil se jí úraz s pracovní neschopností. Jedná se o pracovní úraz? Neseme za takový úraz odpovědnost?

Odpověď:

Závěrečná hygiena a převléknutí se z pracovního oděvu do civilního oděvu při skončení práce považuje zákoník práce ve svém ust. § 274 odst. 1 za úkon obvyklý nebo nutný po skončení práce.

Pokud při úkonech obvyklých nebo nutných po

Nahrávám...
Nahrávám...