dnes je 30.11.2022

Input:

Úrazové pojistné pro sezónní pracovníky

7.11.2016, , Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz)

Dotaz:

Musím mít uzavřené a platit povinné pojištění pro případ pracovního úrazu v případě, že nemám trvalé zaměstnance, ale zaměstnávám pouze sezónní zaměstnance na Dohodu o provedení práce? V případě, že nemusím, z čeho bude odškodněn případný pracovní úraz?

Odpověď:

Podle ustanovení § 205d starého zákoníku práce (platí dnes přes ustanovení § 365 zákoníku práce) je povinností každého zaměstnavatele, který zaměstnává alespoň jednoho

Nahrávám...
Nahrávám...