dnes je 25.9.2022

Input:

Vyžadování výpisu ze zdravotnické dokumentace

3.11.2012, Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz)

Dotaz:

Může zaměstnavatel požadovat po zaměstnanci, aby přinesl výpis ze zdravotnické dokumentace, než půjde na pracovnělékařskou prohlídku?

Odpověď:

Výpis ze zdravotnické dokumentace potřebuje posuzující lékař poskytovatele zdravotní péče, který provádí posouzení zdravotní způsobilosti nebo zdravotního stavu posuzované osoby (ust. § 42 odst. 1 písm. b) zákona č. 373/2011 Sb.).  Povinnost, aby si poskytovatelé zdravotní péče předávali vzájemně potřebné

Nahrávám...
Nahrávám...