dnes je 16.7.2024

Input:

Zdravotní způsobilost zaměstnance a její vliv

8.6.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 01:53:30

Víte jak vyřešit návštěvy zaměstnanců u lékaře? Na co mají zaměstnanci nárok? Jaké sankce lze uplatnit v případě porušování doby vycházek práce neschopného zaměstnance? Jak postupovat v případě, že zaměstnanec doloží zdravotní nezpůsobilost k vykonávané práci?

Kapitoly videa

On-line seminář je určen:

personalistům, zaměstnancům odpovědným za BOZP v organizaci, majitelům firem, vedoucím pracovníkům.

Co Vám on-line semináře přinese:

seznámíte se s problematikou zdravotní způsobilosti/nezpůsobilosti k práci a s právními důsledky vyplývajícími ze zdravotního stavu zaměstnance.

Dozvíte se jak vyřešit návštěvy zaměstnanců u lékaře a na co mají zaměstnanci nárok. Jaké sankce lze uplatnit v případě porušování doby vycházek práce neschopného zaměstnance. Jak postupovat v případě, že zaměstnanec doloží zdravotní nezpůsobilost k vykonávané práci.

Obsah on-line semináře:

 • Pracovně lékařské služby - legislativa
 • Pracovní nezpůsobilost zaměstnance k práci – dočasná, trvalá
 • Druhy lékařských prohlídek zaměstnanců
 • Náležitosti lékařského posudku zaměstnance
 • Kontrola práce neschopných zaměstnanců a její důsledky
 • Převedení na jinou práci z důvodů zdravotní nezpůsobilosti zaměstnance
 • Výpověď ze zdravotních důvodů – z důvodů obecného onemocnění, nemoci z povolání, následkem pracovního úrazu
 • Výpověď z pracovního poměru a pracovní neschopnost zaměstnance
 • Návštěva lékaře ve vazbě na pracovní dobu zaměstnance
 • Závěr

Lektor

Bc. Ilona Bartovská

Bc. Ilona Bartovská

je nezávislý konzultant a manažer specializující se na oblast řízení lidských zdrojů ve výrobních společnostech. V oblasti ŘZL praxe 12 let.  6 let pracovala  jako HR manažer pro německo – americkou zahraniční výrobní společnost v oblasti elektro průmyslu.  

Působila jako mentor pro pozici Specialista náboru a jako lektor pro odbornou zkoušku podle Národní soustavy kvalifikací: Personalista, Specialista náboru, Specialista mezd a odměňování. V současné době působí jako tutor  v programu MBA, kde zajišťuje sekci ŘLZ.

Je autorizovanou osobou dle MPSV pro ověřování odborné způsobilosti pro profesní kvalifikace: Personalista,  Specialista hodnocení a odměňování zaměstnanců,  Specialista náboru, přijímání a uvolňování zaměstnanců,  Specialista vzdělávání a rozvoje zaměstnanců, Specialista pracovně pních vztahů.

Má vystudováno SDS obor Personální řízení a speciální kurz Pracovní právo pro personalisty na Karlově univerzitě v Praze.

Poskytuje také poradenství v oblasti personalistiky ve vlastní poradenské společnosti a zároveň působí také jako externí lektor v oblasti personalistiky pro vzdělávací agentury. Jako lektor preferuje při výuce sdílení a konzultace praktických příkladů z denní praxe. Jejím lektorským cílem je naučit Vás na konkrétních příkladech řešit pracovní situace a předat jim své zkušenosti a znalosti v takové podobě, aby je mohli převzít i do své práce.

Vede pracovně právní poradnu pro Český rozhlas Plzeň. Publikuje odborné články v časopise Praktická personalistika a Moderní řízení. Získala oceněná Tutorka roku 2015 na LIGs univerzity Prag v programu MBA – Řízení lidských zdrojů. Absolvovala kurz Mediace na Pražské vysoké škole psychosociálních studií s.r.o.

Zároveň je instruktorkou jógy:

 • Absolvování kurzu školení učitelů jógy III. Třídy v Centru jógy Plzeň
 • Absolvování kurzu Hormonální jóga v Jógapoint Plzeň
 • Absolvování kurzu Cviky pro bolavá záda a klouby u Mistra Borise Tichanovského - chiropraktik a diagnostik, ovládá bioenergetiku, akupunkturu, akupresuru a hypnózu
 • Kurz Zdravotník – akreditovaný MŠMT
 • Psaní odborných článků o józe pro magazín GLEID
Nahrávám...
Nahrávám...