dnes je 22.2.2024

Input:

Zdravotní způsobilost zaměstnance v kontextu legislativních změn v oblasti PLS

18.9.2023, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 02:04:30

Na webináři bude připomenut význam povinnosti zaměstnavatele vybírat a zaměstnávat zaměstnance se zdravotní způsobilostí odpovídající náročnosti vykonávané práce.

Kapitoly videa

Od 1. 1. 2023 vstoupila v účinnost novela vyhlášky PLS, která mění pravidla této agendy. Budeme se tedy zabývat novelizovanou právní úpravou zajištění a poskytování pracovnělékařských služeb, včetně postupu při kategorizaci prací a dopadu jejich rizikovosti na jednotlivé povinnosti zaměstnavatele a s důsledky při porušování stanovených pravidel v této oblasti. Součástí budou i praktické zkušenosti soudního znalce vyplývající se znalecké činnosti v oblasti BOZP.

Lektor

JUDr. Petr Kožmín, LL.M., MBA

JUDr. Petr Kožmín, LL.M., MBA

zkušený lektor dalšího vzdělávání v pracovněprávní oblasti a BOZP, působí již řadu let v různých pozicích v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. V současné době pracuje jako vedoucí oddělení BOZP a svazový inspektor Odborového sdružení železničářů, je soudním znalcem v oboru bezpečnost práce se specializací na Bezpečnost a ochranu zdraví při práci. Je členem České asociace pro prevenci rizik a předsedou správní rady Znaleckého ústavu bezpečnosti a ochrany zdraví.

Nahrávám...
Nahrávám...