dnes je 30.9.2022

Input:

Značení dočasných schodišť

9.2.2018, , Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz)

Dotaz:

Je povinné aplikovat požadavek nařízení vlády č. 101/2015 Sb., který stanovuje označení prvního a posledního schodu i na dočasná schodiště, která jsou užívána při výstavbě samotného objektu?

Odpověď:

Nařízení vlády č. 101/2005 Sb.příloze čl. 5.10 mj. uvádí: Ve stavbách pro výrobu a skladování5) musí být první (nástupní) a poslední (výstupní) stupeň (schodiště) v každém rameni rozeznatelný od okolní podlahy.

Pokud půjde o samostatné staveniště

Nahrávám...
Nahrávám...