dnes je 26.2.2024

Input:

Vydání kopie záznamu o úrazu- hlášení změn zaměstnanci

30.11.2014, , Zdroj: BOZPprofi (www.bozpprofi.cz)

Dotaz:

Když vyhotovíme záznam o úrazu - hlášení změn, musíme ho v kopii vydat úrazem postiženému zaměstnanci, nebo nemusíme?

Odpověď:

Poslední věta ust. § 105 odst. 3 zákoníku práce stanoví, že zaměstnavatel je povinen předat jedno vyhotovení záznamu o úrazu postiženému zaměstnanci a v případě smrtelného pracovního úrazu jeho rodinným příslušníkům (oprávněným osobám). Prováděcí právní předpis - nařízení vlády č. 201/2010

Nahrávám...
Nahrávám...