dnes je 11.6.2023

Input:

Zákaz kouření z důvodu ochrany zdraví pracovníků na určitých pracovištích

25.7.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

3.6.3.6.4
Zákaz kouření z důvodu ochrany zdraví pracovníků na určitých pracovištích

JUDr. Anna Janáková

V určitých pracovních prostředích, kde se vyskytují rizikové faktory pracovních podmínek, je stanoven zákaz kouření z důvodu ochrany zdraví zaměstnanců zde pracujících. Takový zákaz kouření jde zpravidla ruku v ruce se zákazem jíst, pít či spát v takovém prostředí.

Brucelózní stáje a izoláty

Brucelóza (nakažlivé zmetání zvířat) je vleklé bakteriální onemocnění, přenosné i na člověka. Péče o ochranu zdraví osob (např. ošetřovatelé, dojičky), které přicházejí do styku se zvířaty nemocnými brucelózou nebo podezřelými z nákazy touto nemocí, a to jak v zemědělských závodech, kde se soustřeďují brucelózní zvířata (izobáty), tak i ve stájích s brucelózními zvířaty vyžaduje zvýšenou péči. Podle vyhlášky č. 25/1960 Sb., o ochranných opatřeních v brucelózních stájích a izolátech, je ve stájích izolátu a v zamořených stájích je zakázáno spát, jíst a kouřit.

Chov zvířat

Podle nařízení vlády č. 27/2002 Sb., kterým se stanoví způsob organizace práce a pracovních postupů, které je zaměstnavatel povinen zajistit při práci související s chovem zvířat, mohou do

Nahrávám...
Nahrávám...